I tohle máte v posteli…

Venku mrzne až praští a opět se spousta lidí diví, jak je to možné. 🙂 Že by to bylo tím, že před měsícem převzala vládu paní Zima?

Místo krásného obrázku ledového království jsem zvolila nájemníka našich postelí… Ano, takhle vypadá většina matrací pod mikroskopem. Vesele se tu množí roztoči. Ti se živí kousky kůže, plísněmi, lupy apod. Vyhovuje jim teplo a vlhko. I proto se nemá postel stlát hned jak vstaneme. Moje dcerky to dodržují důkladně, jen nějak většinou větrají tu postel až do večera. Znáte to také? 🙂

V jedné posteli se dá najít i několik miliónů těchto nechutných a nezvaných návštěvníků. Citlivější jedinci pak reagují alergickou reakcí a většinou se pořádně ani nevyspí.

Využijme toho a hoďme na mráz peřiny a polštáře, ať to pěkně promrzne včetně všech breberek, které tam mít nechceme. Průběžně však doporučuji ošetřovat ložní prádlo i matrace speciálním přípravkem proti roztočům. Mám na něj velmi dobré ohlasy od těch, kteří trpí alergií právě na roztoče a prý je to jeden z nejlepších prostředků na trhu.

Na mě osobně je ta vůně docela silná – kvůli výtažku ze stromu Azadirachta indica, nicméně pro některé je natolik libá, že si stříkají na polštář i před spaním. 🙂

 

 

Zdroj obrázku: http://21stoleti.cz/2013/03/11/kterak-roztoc-postavil-evoluci-na-hlavu/

Click Here to Leave a Comment Below

Leave a Reply:

error

Zjednodušte život i vašim přátelům a dejte jim vědět, co jste objevili!

RSS
Follow by Email

Zjednodušte si život v roli matky s Bárou Skálovou

x