Červen 22, 2017

Jak vyčistit gril a troubu snadno a rychle

Představte si nádherný letní podvečer, sluníčko už tak nepálí a je čas si konečně chvíli odpočinout. Voní posekaná tráva, květiny a …. nějaká ta grilovaná dobrota. A aby ta grilovaná dobrota opravdu voněla, je důležité udržovat gril čistý. Jídlo bude nejen chutnější, ale i zdravější. O škodlivých následcích z přepáleného a seškvařeného tuku už toho bylo napsáno víc než dost, tak nemá smysl to opakovat.

Na čištění grilu se zpravidla nehlásí moc dobrovolníků, nebývala to zrovna jednoduchá činnost. Naštěstí teď už máme skvělého pomocníka, se kterým to bude hračka.

Jak vyčistit gril snadno a rychle?

  1. odstraníme mechanicky největší napečeniny
  2. nastříkáme čističem
  3. dáme si v klidu kávu (čistič totiž bude pracovat za nás!)
  4. setřeme papírovými utěrkami špínu a mastnotu
  5. opláchneme vodou s trochou octa
  6. a můžeme se pustit do grilování!

Pokud by např. grilovací mřížka byla opravdu hodně napečená, před aplikací čističe jí trochu nahřejte – ne moc, to by na ní čistič hned zaschl a naopak by se špatně odstraňoval.  Malý trik navíc – aby čistič nestékal, můžete jej zafixovat papírovou utěrkou. Sníží se tak i spotřeba.

Stejným pomocníkem si velmi rychle a snadno vyčistíme i troubu. Pro mě to tenkrát bylo jako zázrak! Zkoušela jsem různé babské rady – soda, citron apod., ale stejně to byla pořád dřina. Pak jsem nakoupila mraky zaručeně (ne)účinných čističů, které často obsahovaly čpavek. Takže když jsem čistila troubu, měla jsem chuť si dávat kolíček na nos nebo se vrátit na základku pro plynovou masku, jak moc to dráždilo.

A najednou nic. V pohodě můžu u čištění dýchat! A protože je to opravdu silný chlapík, tenhle čistič, tak je lepší použít rukavice, máte-li citlivou pokožku. Moje osobní zkušenost je, že se bez nich obejdu, nic mě neštípe. Tedy když jsem se zrovna třeba nešikovně neřízla. 🙂 Opět věc nevídaná!

Raději rovnou upozorním, s kterými materiály se čistič na trouby a grily nekamarádí – antikorové povrchy, hliník, teflon, lakované, plastové, dřevěné nebo pochromované povrchy a samočisticí trouby. Pokud si nejste jistí, mrkněte raději do návodu trouby anebo to zkuste někde na skrytém místě. Lepší malý flíček než zničená trouba!

Pokud si tedy chcete vychutnávat grilované dobrůtky bez karcinogenních příměsí a péct v čisté troubě, stačí se domluvit tady.

P.S.

Při grilovačce si občas někdo sáhne tam, kam nemá a spálenina pak docela dlouho bolí. O rychlé pomoci jsem psala tady.

A takhle to vidí ostatní:

 

 

Click Here to Leave a Comment Below

Leave a Reply:

error

Zjednodušte život i vašim přátelům a dejte jim vědět, co jste objevili!

RSS
Follow by Email

Zjednodušte si život v roli matky s Bárou Skálovou

x