Máme za sebou superúplněk

Také jste se kochali? Další v této velikosti nás čeká v roce 2257, o trochu menší v roce 2034, tak doufám, že ho budeme zas společně pozorovat! 🙂 Na mě to většinou působí tak, že nemůžu moc spát, tak že bychom si to dali jako týdenní výzvu?

 

Tento týden si tedy zajistíme sladké spaní :-):

 • v ložnici otřeme prach i tam, kde to normálně neděláme (lustry, poličky, lampičky atd.) a postupujeme od shora dolů
 • povlečeme postele a ještě před tím vysajeme pečlivě matrace a ošetříme je přípravkem proti roztočům.
 • co takhle spát v levanduli nebo jasmínu? Hmmm…. to se pak usíná úplně jinak!
 • jak poskládat natahovací prostěradlo, aby nezabíralo příliš mnoho místa, najdete na internetu
 • ukládat povlečení lze i tak, že prostěradlo a povlak na peřinu vložíme do povlaku na polštář.

Zajímavé tipy pro Vás

 • Zbyly vám ještě kaštany? A chcete podpořit u dětí kreativitu, vyjadřování a fantazii? Mrkněte na tuto inspiraci z i-creativu! Na kaštany nakreslíme různé symboly, vylosujeme si určitý počet a podle obrázků vyprávíme příběh. Osobně si myslím, že je to fajn hra i pro dospěláky a může se hodit na nějakou party či oslavu. 🙂
 • hra-povim-ti-nebo-story-cubes-z-kastanu
 • Dámy, nezapomeňte se objednat ke kadeřnici, na kosmetiku či manikúru – určitě bude všude dost plno! Všechny chceme být u stromečku nádherné!
 • Úžasný vánoční itinerář si můžete stáhnout u mé kamarádky Jitky Štádlerové, stojí opravdu za to!

Speciál Vánoce v klidu a pohodě

 • Revize dárků – máme už vše? Co chybí, pořídíme co nejdříve!
 • Připomínám opět dopis Ježíškovi.
 • Pozor! Příští víkend je už první adventní neděle. Nezapomeňte si pořídit nebo vyrobit včas adventní věnec a podívat se ve svém okolí, zda nebude slavnostní rozsvícení vánočního stromečku.

Tipy na dárky

Dnes to bude trochu jiné – co takhle udělat krásné Vánoce dětem, které v životě zatím nemají úplně nejlepší podmínky? Osobně si myslím, že děti z dětských domovů se po materiální stránce mají dobře – chybí jim hlavně ta citová a pak jsou děti, jejichž rodiče nebo prarodiče nemají na obědy ve škole, na boty, léky nebo třeba na vysněný kroužek či tábor. Dá se pomáhat jak krátkodobě, tak dlouhodobě.

Se Zajíčkem na koni spolupracuji už několik let a tak vím, že vše přijde opravdu k těm, kteří to potřebují a nic se neztratí „v překladu“. Přidejte se také! Jen – pokud budete číst příběhy jednotlivých dětí, doporučuji mít po ruce kapesníky… rozhodně to není úplně veselé čtení… Tím spíš si s veškerou pokorou uvědomuji, jak moc se mám dobře.

 

 

Click Here to Leave a Comment Below

Pavlína - Listopad 17, 2016 Reply

Výzva ohledně sladkého spaní je výborný nápad. Já miluji jasmín a ještě aromatikum z S.O.S. řady, to relaxační. Stačí nastříkat na polštář a příjemné sny jsou zaručeny :).

Lenka - Listopad 16, 2016 Reply

Milá Báro, zaujala mě týdenní výzva zajistit si sladké spaní :-)Miluji levanduli, její vůně příjemně uklidňuje. Mám na poličce v ložnici sašetku levandule, kterou mohu doporučit, krásně provoní pokoj i skříně. Zároveň používám i vůni do vysavače s levandulí a na jednom příjemném posezení Eurony s Tebou v Kladně jsem se dověděla, že lze vůni dát i do prodyšných sáčků a vůně je hned na světě. Pověsila jsem si sáček na čelo postele. A jak se mi krásně spalo i při superúplňku.

Záoveň bych Ti Baruš, chtěla poděkovat, že jsi mi minulý rok ukázala stránky se Zajíčkem na koni. Mám radost se svou báječnou dcerou, že můžeme některým dětem splnit jejich přáníčko.

  Bára Skálová - Listopad 17, 2016 Reply

  Leni, mám radost, že levandule je pro tebe ta pravá! Přeji ti krásné a voňavé sny! 🙂

  A se Zajíčkem jste mi, holky milé, taky udělaly radost!

Leave a Reply:

error

Zjednodušte život i vašim přátelům a dejte jim vědět, co jste objevili!

RSS
Follow by Email

Zjednodušte si život v roli matky s Bárou Skálovou

x