Jakože fakt Vánoce??

Možná to vypadá trochu ujetě – myslet na Vánoce sotva jsme oslavili svátek Václava. Nicméně – kdo je připraven není zaskočen nebo tak nějak to říkala teta Kateřina. 🙂 Osobně si myslím, že Vánoce mají být hlavně o té pohodě a klidu, nikdy jsem moc nepochopila přání Vánoc veselých. 🙂 Spíš bych to viděla na radostné. Tak co s tím?

V tuhle chvíli si pořídíme nějaký pěkný notýsek nebo třeba aplikaci do mobilu – já osobně hodně používám na všechno myšlenkové mapy a konkrétně aplikaci SimpleMind. A začneme „nenápadně“ sondovat, komu by co udělalo radost. Tu se zmíní manžel, že by se mu hodilo cosi na ryby, támhle zas babička, že jí nepeče trouba, dětem se líbí to a pak zas tohle… Takže šup šup, hned si to zapsat! A pokud už i něco uvidíme na cestách a pro Ježíška to připravíme, taky není od věci si udělat poznámku. Ono se to hodí celý rok – nevím, jak u vás, ale u nás se neustále něco slaví. 🙂

Pak nedojde k takovému tomu dorovnávání – pro Aničku už mám 3 věci a pro Adélku jednu. Pak dokoupím něco Adélce a ejhle, zas toho mám víc než pro Aničku a tak pořád dokola a rodinná kasa trpí. Přitom to celé opravdu nemusí být o hromadě dárků.

A úplně nejdůležitější věc! Nezapomeňte sami na sebe (teď apeluji zejména na ženy!!) a také napište dopis Ježíškovi. Jak pak chcete vysvětlovat dětem, že maminka nemá pod stromečkem žádný dárek anebo jen málo?

Vrátím se zas zpátky do podzimu – pokud vaše dětičky trošku přes prázdniny zapomněly počítat a ne a ne to naskočit, zkuste je na chvíli pustit k počítači, ať si procvičí matematiku. Třeba tady – http://www.matika.in/cs/.

Co se týče vztahu děti a počítače – přiznám se, že jsem v tomhle docela drsná matka a naše holčičky k počítači moc nepouštím. A pokud se to už někde trochu zvrtlo a děti bez blikající obrazovky nemůžou být  – moc se mi líbila jedna metoda, kterou jsem kdysi kdesi četla. Nastavit dětem týden s počítačem (a samozřejmě opět určitým způsobem limitováno) a týden bez. Nejdřív jsem si říkala, že je to snad jedno, ale není. Pokud dítě ví, že tenhle týden fakt nic nebude, tak si najde zábavu jinou. Pokud však ví, že si smí hrát s počítačem, tabletem či mobilem v určitý čas, bude očima posouvat hodiny a zkrátka se k tomu času pronudí. Docela zajímavá myšlenka, že? Co si o tom myslíte?

Podělte se do komentářů a nezapomeňte, že díky tomu, možná právě k vám poletí voňavý dáreček! 🙂

Případně můžete dětem nebo s dětmi vyrobit perfektní hračky z papírových krabic. Osobně mám moc ráda, když věci slouží „do posledního dechu“. Tak co to bude? Kuchyňka? Benzínka? Auto? 🙂

Cardboard car and gas pump

Co nás čeká doma:

1. Porozhlédněte se po Vašem domově a vyhoďte alespoň jednu krabici plnou nepotřebných věcí. Ideálně do tříděného odpadu, případně věnujte oblečení na charitu či do Potexu.

2. Ukliďte alespoň 2 místa, kde se Vám hromadí zbytečně věci – časopisy, papíry, oblečení.. cokoliv.. Pokud se takové místo ve Vaší domácnosti nenalézá, gratuluji a tiše závidím :-).

3. Vyražte do přírody a nasbírejte podzimní přírodniny. Příští týden Vám doporučím několik tipů na různé dekorace.

4. Uspořádejte drakiádu – návodů na výrobu draka najdete na internetu spoustu.

Voňavé dny,

Bára

P.S.

Použitý zdroj –  https://declutterorganizerepurpose.wordpress.com/2011/02/28/repurpose-cardboard-boxes-into-kid-craftstoys/

Please follow and like us:
error

Click Here to Leave a Comment Below

Jana - Listopad 19, 2016 Reply

Ahoj,

mě osobně by docela zajímal článek o té aplikaci SimpleMind (a jim podobných). Funguje to líp než třeba poznámkový blok (Notes)? Já bych totiž vždycky potřebovala připomenout, abych se nezapomněla podívat na věci, které jsem si napsala abych nezapomněla… 🙂 Je to trošku začarovanej kruh.

Dík J.

    Bára Skálová - Listopad 19, 2016 Reply

    Já nejsem počítačový expert, abych tu psala srovnávací články ohledně aplikací. 🙂 Mně ty myšlenkové mapy fungují líp, protože nejsem strukturovaný člověk. Vyhovují mi barevné chobotnice, kam si můžu kdykoliv dopsat jakoukoliv myšlenku a nemusím pak hledat v dlouhém seznamu, k čemu to patří. Připomínač tam žádný nastavený nemám, nicméně mám jednu s názve To Do, do které se dívám celkem pravidelně.

Pavlína - Listopad 17, 2016 Reply

Co se týče dětí a počítače, mně se paradoxně nejvíc osvědčilo – po všemožných pokusech – povolit jim ho neomezeně. Zjistila jsem totiž, že ve chvíli, kdy zmizí příchuť zakázaného ovoce, zdaleko to pro ně není tak lákavé a sedí u něj daleko méně, než když jsem se jim to snažila nějak korigovat :).

Sylva - Listopad 15, 2016 Reply

Skvělý tip s myšlenkovou mapou. Pořád musím vařit mozkové šrouby a vzpomínat, co si to ty děti tehdy přály….. Teď už budu poctivě zapisovat 🙂

Věra Bulíčková - Listopad 15, 2016 Reply

To jsi Baruš napsala moc hezky!Určitě se těším já,i ostatní spousty Tvých přátel na další pokračování!!!

Leave a Reply:

error

Zjednodušte život i vašim přátelům a dejte jim vědět, co jste objevili!

RSS
Follow by Email
Facebook
Google+

Zjednodušte si život v roli matky s Bárou Skálovou

x